SJTL ry

Suomen Jääkiekkotuomarien Liitto

Kerhot

Tällä sivulla on luettelo SJTL:ään kuuluvista kerhoista. Kerhot vastaavat itse tietojensa ylläpidosta. Yhteystieto muutokset on ilmoitettava sihteerille.

Informaatiota tietosuojauksemme periaatteista.

Tietosuojalauseke

Etelä-Pohjanmaan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Hannu Urpelainen
hannu.urpelainen@gmail.com
040 865 5497

Kerhokouluttaja
Joni Koivunen
joni.koivunen2@gmail.com
0400 406 117
2. kerhokouluttaja
Kai Haapa-aho
kai.haapaaho@gmail.com
040 550 7310
Forssan Erotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Matti Alasentie
matti.alasentie@asianajoalasentie.fi
040 547 1100

Kerhokouluttaja
Antton Rissanen
risu_23@hotmail.com
0400 489 967
Heinolan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Tiina Raitaniemi
tiina.raitaniemi@storaenso.com
044 742 9569

Kerhokouluttaja
Timo Metsälä
timometsala80@hotmail.com
044 335 3555
Helsingin Jääkiekkotuomarit HJT ry

Puheenjohtaja
Rami Hämäläinen
rami.hamalainen@hjt.fi
0400 769 926

Kerhokouluttaja
Jon Savén
jon.saven@hjt.fi
050 305 6797
Hyvinkään Jääkiekkotuomarit ry
Puheenjohtaja
Mika Saari
mika.saari@ains.fi
0400 531 871
Hämeenlinnan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Juha Lehtojoki
juha.lehtojoki@integral.fi
0400 998 844

Kerhokouluttaja
Kimmo Hyvärinen
hyvarinen.kimmo@gmail.com
040 764 2193
Imatran Erotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Harri Lautala
harri.1lautala@outlook.com
050 598 7210

Kerhokouluttaja
Markku Puhakainen
markku.puhakainen1@gmail.com
050 532 8906
Joensuun Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Lasse Tolonen
lasse.s.tolonen@gmail.com
040 542 5992

Kerhokouluttaja
Ville-Pekka Timonen
ville.pekka.timonen@gmail.com
0400 560 868
2. kerhokouluttaja
Teemu Huotari
teemu.huotari1@outlook.com
045 186 5544
Jokilaaksojen Erotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Jari Visuri
visurijari@gmail.com
040 655 0200

Kerhokouluttaja
Vesa Yliuntinen
vesa.yliuntinen@gmail.com
045 121 4898

2. kerhokouluttaja
Keijo Karhu
karhke@gmail.com
044 591 6446

Kainuun Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Aleksi Seppänen
seppanen_92@hotmail.com
0400 796 323

Kerhokouluttaja
Juho Leinonen
juho.m.leinonen@gmail.com
044 269 6549
Kalajoen Erotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Hannu Siironen
hannu.siironen@kotinet.com
044 508 1468

Kerhokouluttaja
Timo Suni
timo.suni@ferral.fi
044 564 0221
Kemi-Tornion Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Saku Marttila
saku.marttila@ktjt.fi
044 201 3405

Kerhokouluttaja
Anton Heikka
anton.heikka@gmail.com
040 535 4014
Keski-Suomen Jääkiekkotuomarit ry
Puheenjohtaja
Timo Ruuska
timo.t.ruuska@gmail.com
040 706 6259
Kerhokouluttaja
Arto Olkkonen
kerhokouluttaja@ksjt.net
050 444 0001
Kittilän Jääkiekkotuomarit ry
Kokkolan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Pasi Tuurinmaa
tuomarit.kokkola@anvianet.fi
044 271 0378

Kerhokouluttaja
Pasi Tuurinmaa
tuomarit.kokkola@anvianet.fi
044 271 0378
Kotkan Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Tuomas Pöyhönen
tuomas.poyhonen@kymp.net
040 591 3610

Kouvolan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Arto Kuitikka
arto.kuitikka@kouvola.fi
044 223 8806

Kerhokouluttaja
Mikko Räisänen
mikko.raisanen1@gmail.com
045 650 9709
Kuopion Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Sini Kauhanen
sini.kauhanen@icloud.com
040 501 2550

Kerhokouluttaja
Jarno Kauhanen
jardell12@icloud.com
040 527 8887

Kuusamon Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Jari Manninen
jari.manninen@live.fi
040 522 4220

Kerhokouluttaja
Jari Manninen
jari.manninen@live.fi
040 522 4220

Lahden Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Sami Laine
sami.laine@ljt.fi
050 355 5878

Kerhokouluttaja
Timo Metsälä
timometsala80@hotmail.com
044 335 3555

Lappeenrannan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Tomi Salomaa
puheenjohtaja@jaakiekkotuomarit.fi
0400 345 584

Kerhokouluttaja
Jani Keskinen
kesu79@gmail.com
040 742 3145

Lieksan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Juha Kuiri
juha.kuiri@gmail.com
040 846 6856

Kerhokouluttaja
Mika Viertola
mika.viertola@gmail.com
0400 578 458

Lohjan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Sami Heinonen-Turkia
sami.heinonen-turkia@saunalahti.fi
045 671 1494

Kerhokouluttaja
Juhani Suominen
juhanisuominen70@gmail.com
040 829 4848

Mikkelin Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Ilkka Nurmi
ilkka.nurmi@mjt.fi
0400 657 867

Kerhokouluttaja
Jenna Puhakka
jenna.puhakka@mjt.fi
040 773 3493

Nuuskakairan Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Jari Korteniemi
korteniemijari@gmail.com
040 823 6455

Kerhokouluttaja
Sulo Vaaraniemi
sulo.vaaraniemi@ylitornio.fi
040 716 2443

Oulun Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Kari Kouva
puheenjohtaja@oulunjaakiekkotuomarit.fi
050 573 5632

Kerhokouluttaja
Johanna Tauriainen
nimeaja@oulunjaakiekkotuomarit.fi
050 505 5625

Pietarsaarenseudun jääkiekkotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Sasu Parhiala
sasuparhiala@gmail.com
044 527 4259

Kerhokouluttaja
William Linden
william@lndn.fi
044 781 9475

Pohjois-Hämeen Kiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Jari Luhtamaa
jari.luhtamaa@metsagroup.com
050 598 8139

Kerhokouluttaja
Teijo Hurme
teijo.hurme@gmail.com
040 966 4711

Porin Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Maarit Lamminen
maarit.lamminen
@porinjaakiekkoerotuomarit.fi

040 519 1312

Kerhokouluttaja
Pasi Uusitalo
pasi.uusitalo
@porinjaakiekkoerotuomarit.fi

041 482 9693

Porvoon Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Hannu Pirttinokka
hannu.pirttinokka@porvoo.fi
045 123 8009

Kerhokouluttaja
Petri Palmgren
peetu_23@hotmail.com
050 574 2264

Raahen Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Sari Häkkinen
sarimhakkinen@gmail.com
040 185 9751

Kerhokouluttaja
Jaakko Ukkola
jaakko.ukkola@gmail.com
045 216 3584

Rauman Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Niko Rautavuori
niko.rautavuori@gmail.com
044 569 1722

Kerhokouluttaja
Tuomas Selinkoski
rjt.erotuomaritilaus@gmail.com
044 262 8975

Riihimäen Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Esa Kortesmaa-Laitajärvi
esa.kortesmaa@gmail.com
041 437 6172

Kerhokouluttaja
Esa Kortesmaa-Laitajärvi
esa.kortesmaa@gmail.com
041 437 6172

2. kerhokouluttaja
Erkki Woitschach
erkki.woitschach@gmail.com
040 419 8308

Rovaniemen Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Juho Pesiö
juho.pesio@hotmail.com
045 132 1420

Kerhokouluttaja
Tommi Rissanen
tommi.rissanen@onninen.com
040 418 5664

Salon Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Vesa Sauren
vesa.sauren@saje.fi
0400 768 762

Kerhokouluttaja
Marko Tuominen
marko.tuominen@saje.fi
050 325 0704

Savonlinnan Erotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Ville Marttila
v_marttila@hotmail.com
046 583 4057

Kerhokouluttaja
Simo Nuopponen
simo_nuopponen@hotmail.com
040 545 8511

Tampereen Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Sami Laaksonen
puheenjohtaja
@tampereenjaakiekkotuomarit.fi

040 551 6519

Kerhokouluttaja
Jukka Paso
jukka.paso
@tampereenjaakiekkotuomarit.fi

045 802 1601

2. kerhokouluttaja
Jani Vakkari
jani.vakkari
@tampereenjaakiekkotuomarit.fi

040 861 5571

3. kerhokouluttaja
Lauri Valtanen
lauri.valtanen
@tampereenjaakiekkotuomarit.fi

050 595 7466

Turun Jääkiekkotuomarit Tuje ry
Puheenjohtaja
Kimmo Ojala
ojalakp@hotmail.com
040 542 1010

Kerhokouluttaja
Antti Orelma
antti.orelma@gmail.com
044 569 8638

Uudenkaupungin Jääkiekkoerotuomarit ry

Puheenjohtaja
Toni Leino
pete.l24.pl@gmail.com
050 355 8935

Kerhokouluttaja
Ilkka Sotka
ilkka.sotka@gmail.com
050 317 1269

Vaasan Jääkiekkoerotuomarikerho ry

Puheenjohtaja
Jaakko Viitasalo
puheenjohtaja@vjetk.net
040 569 3858

Kerhokouluttaja
Niko Sylander
kouluttaja@vjetk.net
050 366 5557

Varkauden Jääkiekkotuomarit ry

Puheenjohtaja
Hannu Järveläinen
hannu.jarvelainen@gmail.com
044 312 1028

Kerhokouluttaja
Kari Nieminen
kari.nieminen@ppw.inet.fi
040 571 9514

Ålands Ishockeydomare rf

Puheenjohtaja
Per Kullgren
per.kullgren@outlook.com
045 957 989

Kerhokouluttaja
Timo Rautatammi
timorautatammi@gmail.com